Digitaalsest röntgenist

Selleks, et hinnata patsiendi suuõõne seisundit täpselt, on korrektse ravi teostamise aluseks hammastest tehtud panoraamröntgenülesvõte või väikesed sihtülesvõtted.

Kuigi tänapäevase tehnika juures pole kiirgusdoosid tervisele ohtlikud, on ikkagi oluline vahe tavaröntgeni ja digiröntgeni kiirgusdoosis ning ülesvõttele kuluvas ajas. Patsienti läbiv kiirgusdoos digipildi saamiseks on kuni kolm korda väiksem kui tavaröntgeni kasutamisel.

Digitaalse röntgeni puhul saab tulemust hinnata juba minuti jooksul. Sellega saame kokku hoida väärtuslikku raviaega.  Lisaks on diagnostilised võimalused piltide töötlusel lõputud. Hambaarst saab ülesvõtet digitaalselt töödelda ning selle abil hambajuure ja lõualuu seisundit hinnata. Lisaks toimuvad ka vajalikud ja üliolulised ortodontilised mõõdistamised spetsiaalse pilditöötlusprogrammi abil.

Digitaalne panoraamröntgen annab täpse pildi kogu patsiendi lõualuust, mis on paljude ravi, proteesimise ja ortodontia protseduuride juures hädavajalik.

Infovahetus teiste erialaspetsialistiga on kindlasti kiirem, sest pilte saab saata konsultatsiooniks arvuti teel.

Vajadusel saab patsient kaasa CD-le kirjutatud pildifaili ja Kodaki tarkvara selle vaatamiseks.

 

 

 

Kas sa
teadsid, et ...

… lisaks hambaharjale tuleks kasutada ka hambaniiti ja hambavaheharja!

… ortodontilise ravi kestus sõltub patsiendi vanusest ja diagnoosi keerukusest.

… õigesti paigaldatud kvaliteetne implantaat on paljude mõjurite suhtes vastupidavam kui loomulik hambajuur.

… elektriline hambahari võrreldes tavahambaharjaga suudab sama ajaga eemaldada hammastelt 40% rohkem kattu, vähendades seejuures ka igemevigastuste ja ärrituste teket.

… peale söögikorda tuleb kasutada suhkruvaba närimiskummi!

… ortodontilisel ravil pole vanuselist piiri!

… regulaarne hambaravi aitab säästa raha!

… ortodondiga võib kohtuda juba siis kui enamik piimahambaid on suhu lõikunud. Osa tekkinud probleeme saab ja ongi vajalik lahendada juba 4-6 aasta vanusel lapsel.

… hambaid tuleb pesta vähemalt 2 korda päevas!

… kunagi pole liiga hilja oma elukvaliteeti parandada hambaimplantaatidega.

… igemehaiguste ja teiste suuprobleemide vältimiseks on lisaks korralikule suuhügieenile oluline jälgida ka oma toitumist!