Peale breketite kleepimist

Peale breketite asetamist hammastele võib esineda üldine suu ja hammaste hellus, mis võib kesta umbes nädala. Valu aitavad leevendada valuvaigistid- paratsetamool, ibuprofeen.  Samuti võib peale breketite asetamist hammastele muutuda hellaks suu limaskest. Ärritusnähtude leevendamiseks kasuta kliinikust kaasa antud vaha või apteegis saadaolevat Kamistad geeli.

Kui breket või tuub tuleb hamba küljest lahti, siis paanikaks ei ole põhjust, sest tavaliselt jääb breket kinni hoidma kaare külge ja ortodont kinnitab selle järgmisel visiidil tagasi või asendab uuega. Kui aga breket või tuub tuleb lahti ka kaare küljest, siis hoidke see alles ja võtke järgmisele visiidile ortodondi juurde kaasa.

Kui traadiots torgib iget või põske, tuleks selle otsale asetada pisut vaha. Kui see ei aita,siis pöördu abi saamiseks kliinikusse.

Kas sa
teadsid, et ...

… lisaks hambaharjale tuleks kasutada ka hambaniiti ja hambavaheharja!

… ortodontilise ravi kestus sõltub patsiendi vanusest ja diagnoosi keerukusest.

… õigesti paigaldatud kvaliteetne implantaat on paljude mõjurite suhtes vastupidavam kui loomulik hambajuur.

… elektriline hambahari võrreldes tavahambaharjaga suudab sama ajaga eemaldada hammastelt 40% rohkem kattu, vähendades seejuures ka igemevigastuste ja ärrituste teket.

… peale söögikorda tuleb kasutada suhkruvaba närimiskummi!

… ortodontilisel ravil pole vanuselist piiri!

… regulaarne hambaravi aitab säästa raha!

… ortodondiga võib kohtuda juba siis kui enamik piimahambaid on suhu lõikunud. Osa tekkinud probleeme saab ja ongi vajalik lahendada juba 4-6 aasta vanusel lapsel.

… hambaid tuleb pesta vähemalt 2 korda päevas!

… kunagi pole liiga hilja oma elukvaliteeti parandada hambaimplantaatidega.

… igemehaiguste ja teiste suuprobleemide vältimiseks on lisaks korralikule suuhügieenile oluline jälgida ka oma toitumist!