Peale hamba eemaldamist

Peale hamba eemaldamist asetatakse haavale 10 minutiks steriilne marlitampoon, millele patsient kokku hammustades survet avaldab, et peatada verejooksu. Samal päeval peaks vältima kuumasid sööke ja jooke. Samuti ei ole soovitav minna sauna või randa päikest võtma. Hoiduma  peaks rasket füüsilist pingutust nõudvatest tegevustest. Suitsetamisest peaks loobuma 2 tunniks ja vähendama niipalju kui võimalik hamba eemaldamisele järgnevatel päevadel.. Kui hamba tõmbamisest on möödunud vähemalt 24 tundi, võib haava loputama hakata apteekides müüdava kloorheksidiini sisaldava suuloputusveega või kerge soolalahusega (1 klaasi keedetud jahutatud vee kohta 1 tl soola), mida saab ise kodus valmistada.

Peale tuimestuse mõju möödumist võib keerulise hamba väljatõmbamise  järgselt haav olla hell ja valulik.  Valu vastu soovitav võtta valuvaigisteid ( nt ibuprofeen 200 mg või 400 mg), kuid mitte tarvitada aspiriini(haavast veritsuse tekke oht suur).

Soovitav ravikuur: 3 tabletti ibuprofeeni päeva peale jagatuna kolmel järjestikusel päeval sisse võtta.

Võta ühendust oma raviarstiga kui püsib suur valu, jätkub verejooks, kehatemperatuur püsib üle 38 kraadi, suhu tekib halb maitse.

Kas sa
teadsid, et ...

… lisaks hambaharjale tuleks kasutada ka hambaniiti ja hambavaheharja!

… ortodontilise ravi kestus sõltub patsiendi vanusest ja diagnoosi keerukusest.

… õigesti paigaldatud kvaliteetne implantaat on paljude mõjurite suhtes vastupidavam kui loomulik hambajuur.

… elektriline hambahari võrreldes tavahambaharjaga suudab sama ajaga eemaldada hammastelt 40% rohkem kattu, vähendades seejuures ka igemevigastuste ja ärrituste teket.

… peale söögikorda tuleb kasutada suhkruvaba närimiskummi!

… ortodontilisel ravil pole vanuselist piiri!

… regulaarne hambaravi aitab säästa raha!

… ortodondiga võib kohtuda juba siis kui enamik piimahambaid on suhu lõikunud. Osa tekkinud probleeme saab ja ongi vajalik lahendada juba 4-6 aasta vanusel lapsel.

… hambaid tuleb pesta vähemalt 2 korda päevas!

… kunagi pole liiga hilja oma elukvaliteeti parandada hambaimplantaatidega.

… igemehaiguste ja teiste suuprobleemide vältimiseks on lisaks korralikule suuhügieenile oluline jälgida ka oma toitumist!