Peale juureravi

Ägeda põletiku puhul ei pruugi kaebused ja valu kohe peale visiiti hambaarstile kaduda. Samuti võib varem kaebusteta olnud kroonilise juuretipualuse põletikuga hammas peale juureravi alustamist põhjustada ebamugavustunnet, hellust, valu ja isegi turset. Sellisel juhul võib osutuda vajalikuks, et raviarst kirjutab välja antibiootikumid ja spetsiaalsed valuvaigistid.

Hambad on käimasoleva juureravi ajal vastuvõtlikumad mälumisel tekkivale koormusele ja võivad murduda. Eriti, kui säilunud on vähe tervet hambakudet. Seda ei saa ette näha.

Kui põletik saab ravitud, täidetakse juurekanal hermeetiliselt ja hamba krooniosa taastatakse täidisega.  Juhtudel, kus on hävinud enamik oma hambast, asetatakse krooniosa toestamiseks kanalisse spetsiaalne toestav klaasfiibrist post või laboris valatud tihvtköntpanus, millele peale tsementeeritakse  hambalaboris valmistatud kroon.

Kas sa
teadsid, et ...

… lisaks hambaharjale tuleks kasutada ka hambaniiti ja hambavaheharja!

… ortodontilise ravi kestus sõltub patsiendi vanusest ja diagnoosi keerukusest.

… õigesti paigaldatud kvaliteetne implantaat on paljude mõjurite suhtes vastupidavam kui loomulik hambajuur.

… elektriline hambahari võrreldes tavahambaharjaga suudab sama ajaga eemaldada hammastelt 40% rohkem kattu, vähendades seejuures ka igemevigastuste ja ärrituste teket.

… peale söögikorda tuleb kasutada suhkruvaba närimiskummi!

… ortodontilisel ravil pole vanuselist piiri!

… regulaarne hambaravi aitab säästa raha!

… ortodondiga võib kohtuda juba siis kui enamik piimahambaid on suhu lõikunud. Osa tekkinud probleeme saab ja ongi vajalik lahendada juba 4-6 aasta vanusel lapsel.

… hambaid tuleb pesta vähemalt 2 korda päevas!

… kunagi pole liiga hilja oma elukvaliteeti parandada hambaimplantaatidega.

… igemehaiguste ja teiste suuprobleemide vältimiseks on lisaks korralikule suuhügieenile oluline jälgida ka oma toitumist!